EKONOMİ
Giriş Tarihi : 23-10-2019 11:11

ASKON’DA KONYA-KAYSERİ İŞ BİRLİĞİ

ASKON’DA KONYA-KAYSERİ İŞ BİRLİĞİ

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Konya Şubesi’nin planlı şube ziyaretleri kapsamında ASKON Kayseri Şubesi’nin misafiri oldu. 2 gün süren programda kurumsal ziyaretler, sektörel firma ziyaretleri, iş geliştirme toplantısı ve Kayseri kültür gezisi yapıldı.

ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım, “ASKON olarak, yaptığımız faaliyetlerin özü; küresel ve ulusal anlamda ekonomi okumaları yapmak ve bunun detay anlamını üyelerimizle, çevremizle paylaşmak, özellikle büyük bir sinerji oluşumunu sağlanmaktır. Yıl içine yayılmış tüm faaliyetlerimizin ruhu budur. Ekonominin doğru anlaşılması, doğru değerlendirilmesi ve daha iyi bir gelecek için doğru önerilerin oluşturulması, bizim kendimize biçtiğimiz bir görevdir. Bunun için hemen her zaman ekonomi yönetimi ile diğer ekonomik yapılarla, üniversiteler ve uluslararası kuruluşlarla temas halinde olmaya ve doğruların işimize rehber olması için çaba göstermeye devam ediyoruz" dedi. Yakup Yıldırım, "Burada amacımız Kayseri ve Konya'daki üye iş adamlarımız bir araya getirerek ve planlama programları hazırlayarak ülkenin kalkınmasına, ülke ticaretine ve ihracatına katkı sağlamaktır" ifadelerini kullandı.

Ziyaretten memnuniyetini dile getiren ASKON Kayseri Şube Başkanı Ali Özcan, dernek olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek, "Biz ASKON olarak Kayseri'de dördüncü yılımızı doldurmuş olacağız. Kayseri'nin sanayisine ve kültür turizmine katkı sağlayacak projeler üzerinde çalışıyoruz. İki gün boyunca İzmir şubemizle birlikte çeşitli ziyaret ve iş görüşmelerinde bulunarak, hem ülke ekonomisine hem de Kayseri ekonomisine katkı sağlayacak çalışmanın gayreti içerisindeyiz" dedi. Ali Özcan, “İş dünyasının bir temsilcisi olarak yapıcı bir anlayışla alternatif çözümler üretmek ve ekonomik politikaların oluşturulmasına katkı sağlamak için çalışıyoruz. Üyelerimiz arası bilgi ve tecrübe paylaşımına, sinerji oluşturulmasına, yeni ilişkilerin ve işbirliklerinin kurulmasına ve gelişmesine katkıda bulunuyoruz” diye konuştu.

Heyetin yaptığı bir diğer ziyaret ise Kayseri Mobilyacılar ve Sanayiciler Derneği(KAYMOS) başkanına yapıldı. KAYMOS Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, Konyalı ve Kayserili işadamlarını KAYMOS'ta görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Böyle güzel bir ekibi ağırlamaktan mutlu olduk. Doğru ideallerle bir sivil toplum kuruluşunda ülke menfaatine çalışan siz gençleri burada görmek bizi ayrıca mutlu etti. Kayseri ASKON'daki arkadaşlarımızla güzel bir birlikteliğimiz var. Sırt sırta, omuz omuza ülkemiz adına, Kayserimiz adına hep birlikte mücadele ediyoruz" dedi. (Kurum Haber)