SAĞLIK
Giriş Tarihi : 26-04-2021 14:25   Güncelleme : 26-04-2021 14:25

"AŞI SAĞLIKTIR, GELECEK İÇİN, TORUNLARINIZ İÇİN AŞI OLUNUZ"

 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, corona ile mücadelenin hızla devam ettiğini ve bu bulaşıcı hastalığın önlenmesinin en önemli şartının aşı olduğunu söyledi.

 

Aşı ile bağışıklık kazanılması ile toplumda, özellikle bebek ve çocuklarda bulaşıcı hastalıkların önlenebileceğini belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, "Sağlığımız, aşıyla koruma altında. Aşı olmanın sebebi, önlenebilir hastalıkların ortaya çıkışını engellemek, dolayısıyla bu hastalıklardan kaynaklanan ölümlerin ve sakatlıkların önüne geçmektir. Aşının korona virüsle mücadelede en etkili yöntem olduğu aşikârdır.  Uzmanlar aşının mutlaka yaptırılmasını öneriyor. Aşı olmayan biri çocukları ve torunları ile kucaklaşamama riski ile karşı karşıyadır. Aşıyı sadece kendimiz ve çocuklarımız için değil toplum ve neslimiz için olmalıyız. Aşılar insanlık tarihi boyunca hastalıkların ortadan kalkmasını sağladığı gibi, bugün de Covid-19 pandemisini bitirmek için önümüzdeki en etkili yöntemdir. Lütfen aşımızı yaptıralım, çünkü aşı hayat kurtarır.” dedi.

Aşı uygulamalarının aile sağlığı merkezlerinde ve hastanelerde ücretsiz yapıldığını ifade eden Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, topluma karşı daha refah, daha sağlıklı süreç yönetebilmek için mutlaka aşı olunması gerektiğini sözlerine ekledi.