YEREL
Giriş Tarihi : 04-02-2021 12:22   Güncelleme : 04-02-2021 12:22

ARIK, “ESNAFIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

ARIK, “ESNAFIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP’DEN 40 BİN LİRALIK BORCU NEDENİYLE 500 BİN LİRALIK ÜRÜNÜ HACZEDİLEN KADIN GİRİŞİMCİYE DESTEK: 

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Kayseri’de 40 bin liralık kira borcuna karşılık alışveriş merkezi yönetimi tarafından 500 bin liralık ürünü haczedilen kadın girişimci destek. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kapanan esnaf yok” dediği gün Kayseri’de Aysun Bıyık isimli kadın girişimcinin mallarının haczedilerek, mağazasının kapatıldığını belirtirken, Aysun Bıyık, “Ürünlerime el koydular, ben bu borcumu nasıl ödeyeceğim. Onu da bırakın ben ne yiyeceğim, ne içeceğim” diyerek dert yandı. Aysun Bıyık’ın mağazasına girmesine izin vermeyen alışveriş merkezi güvenliği açıklamasını da engellemeye kalktı. 

Cumhuriyet Halk Partililer, Kayseri'de, kirasını ödeyemediği için AVM'yi işleten şirket tarafından 500 bin liralık ürününe el konulduğu sırada "Ödeyemiyorum arkadaş, ödeyemiyorum" diye attığı çığlık ile Türkiye’nin gündemine gelen Aysun Bıyık isimli kadın girişimciyi ziyaret etti. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP İl Başkanı Ümit Özer, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Esin Tosuner ve CHP Kadın Kolları Genel Merkez yöneticilerinin ziyaret ettiği, Aysun Bıyık, AVM Yönetimi tarafından mallarına el konulmasının yanı sıra dükkanına girmesine de izin verilmediğini belirtti. 50 Bin liralık borcu için 500 bin liralık ürününe haciz konduğunu belirten Bıyık,  “Ürünlerime el koydular, ben bu borcumu nasıl ödeyeceğim. Onu da bırakın ben ne yiyeceğim, ne içeceğim. Boyumca oğlum olmuş, kızım olmuş onların psikolojisi ne olacak? Ben onların karşısında dik durmazsam bunların sonu ne olacak?” diye dert yandı. Bıyık’ın konuşması sırasında AVM güvenliği araya girerek açıklama yapmasını engellemeye çalışmasına CHP Kayseri Milletvekili Arık, tepki gösterirdi. Devletten destek alıp almadığı konusundaki soruyu yanıtlayan Bıyık, sadece Halk Bankasından kredi çektiğini onun da günü geldiğini ancak bu durumda ödeyemeyeceğini söyleyerek, “Verin benim ürünlerimi, dışarıda satayım borcumu ödeyim” diye konuştu. 

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık da “İşte bir kadın girişimcimiz feryadına tanık ediyoruz. Pandemi sürecinde dükkanı kapalı olduğu için kirasını ödeyememiş. Bakın zor durumdalar, evlerine ekmek götürmek istiyorlar. Stopajını almayın, kira yardımında bulunun. İşte AK Parti’nin yeni Türkiye’si bu: Kapanan esnaflar… Biz esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Ben beklerdim ki Cumhur İttifakının milletvekilleri de gelsinler, buradaki esnafımızın sıkıntısını, derdini dinlesinler. Ve hep beraber olalım, çözüm üretelim” diye konuştu.