YEREL
Giriş Tarihi : 30-01-2021 11:29   Güncelleme : 30-01-2021 11:29

ALDIĞIMIZ OYLARIN HAKKINI VERMEK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ

ALDIĞIMIZ OYLARIN HAKKINI VERMEK İÇİN  GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ

 

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kocasinan Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği araç tanıtım törenine katıldı. Törende konuşma yapan Özhaseki, “Biz, aldığımız oyların hakkını vermek için gece gündüz ekibimiz ile beraber çalışıyoruz.” dedi.

Kentteki yöneticilerle bir araya gelerek, birlik içinde hareket edip Kayseri için yapılacak işleri istişare ettiklerini ifade eden Özhaseki, gerekli olan projeleri kente kazandırdıklarını söyledi. Özhaseki, geçmiş dönemlerde Kayseri'deki parklara ailelerin giremediğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Biz kimseyi ayırmayız, sağcı solcu diye bakmayız"

"1994 yılında göreve geldiğimde boş olan kasaları doldurduk. Torbanın dibini büzdüğümüz için kaçak vermez oldu ve yukarıda bir şeyler birikmeye başladı. Onu da doğru yerlere kullandık ve güzel hizmetler olmaya başladı. 6-7 parktan yaklaşık 2 bin parka çıktık biz. Cumhuriyet Meydanı'nda bile tarihi eserlerin olduğu yeri, ortamı çıkarabilmek, bir peyzaj çalışması yapabilmek için neredeyse 400-500 eski dükkânı yıktık. Biz geldiğimizde 'hep hizmet edeceğiz' diye söyledik. Biz kimseyi ayırmayız, sağcı solcu diye bakmayız. A partili B partili diye, dini, imanı, ırkı ne diye asla bakmayız. Biz hizmet ederiz dedik ve 25 senedir verdiğimiz sözde duruyoruz. Biz, aldığımız oyların hakkını vermek için gece gündüz ekibimiz ile beraber çalışıyoruz.”

Geçmişte yaptıkları altyapı ve raylı sistem gibi güzel hizmetlerin şimdi öneminin daha iyi kavrandığı belirten Özhaseki, ekip olarak çalışıp doğru bildiklerini yaptıklarını dile getirdi.

"Kötü bildiğimiz ne varsa set çekmeye çalıştık ve onları engelledik”

Özhaseki, Kayserili belediyeler olarak Kayseri Serbest Bölge'yi kurduklarını ve burada milyon liralık ihracat yapıldığını, binlerce kişinin ekmek parası kazandığını söyledi.

Yamula Barajı gibi ekonomiye katkı sağlayacak önemli projeler yaptıklarını vurgulayan Özhaseki, "Belediyeler bir taraftan alt ve üstyapı çalışmalarıyla uğraşırken, bir taraftan da bu şehri ayağa kaldıracak devasa ekonomik projelere de imza attılar. 139 fabrikanın temeli bir günde atıldı. Yapılacak iyi işlerin hep arkasında durduk. Kötü bildiğimiz ne varsa set çekmeye çalıştık ve onları engelledik." diye konuştu.

Kayseri'nin şehircilikte Türkiye'de birinci olduğunu vurgulayan Özhaseki, kente hızlı trenin de geleceğini ve bu konudaki çalışmaların aralıksız devam ettiğini aktardı.

Özhaseki şehirlerin ömrünün devletlerin ömründen daha eski olduğunu belirterek; "Şehrin yöneticileri birlik olup çalışırlarsa bu şehirler gelişir. Bizler kol kola çalıştıkça şehrimizi geleceğe taşımaya devam edeceğiz. Bir tarafta Cumhurbaşkanımızın isminin verileceği millet bahçesi başladı, Çevre Şehircilik Bakanlığı yapıyor. Havaalanının genişletilmesi projesi başladı, devam ediyor. Hızlı tren için ise kredi görüşmeleri devam ediyor. Gerekli sürecin tamamlanmasıyla hızlı tren Kayseri'ye mutlaka gelecek. Bundan kimsenin endişesi olmasın." dedi.

Törene, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, Hülya Nergis, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan da katıldı.