SİYASET
Giriş Tarihi : 20-08-2020 12:05   Güncelleme : 20-08-2020 12:05

AKTAŞ İHALEYİ SORDU

https://www.youtube.com/channel/UCjzcYgWmuT2NDjN8UPD876A?view_as=subscriber

AKTAŞ İHALEYİ SORDU

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, yazılı bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi:
Beraber yürüdüler bu yolda. Beraber ıslandılar yağan yağmurda. Ama her ne oldu ise 20 yıl sonra Akparti Genel Bşk.Yrd. veAkparti İl Bşk. Sn. Memduh Büyükkılıç için “illede müfettiş gelmesi lazım, Mutlaka gelmesi Lazım, Buradaki müfettiş olmaz Ankaradan gelmesi lazım, 1 yetmez 2, oda yetmezse 3 müfettiş gelmesi lazım mutlaka bu ihalenin incelenmesi lazım” demeye başladılar. 
Sn. Memduh Büyükkılıç’ın 20-25 yıllık siyasi geçmişini bildikleri kendisinide çok iyi tanıdıkları halde 221 villa arsa ihalesi için etik olmayan sebepten dolayı müfettiş istiyorlar. Zannedersin muhalefet partilerinin Genel bşk.yrd. ve İl başkanları konuşuyor.Sn.Özhaseki basına verdiği mülakatta şöyle diyor.
“İhale sürecinin incelenmesi lazım. Dışarıdan bakınca insanlar tezgahlamışlar aralarında anlaşmışlar diyebilir”
“Siz belediyenin mutad işlerini yapmaz babanızdan gelen kardeşinizden gelen sözleri yaparsanız. O zaman herkes size değil babanıza gider kardeşinize gider.”
“Kendine güvenen insanlar,ayıbı olmayan utanacağı bir şey olmayanlar. Buyurun derler çıkarlar ortaya” diyor.
Akparti il başkanı Sn. Şaban Çopuroğlu ise ;
“Toplum bizden yeni bir açıklama istiyor. İçişleri bakanlığından yeni bir müfettiş istenmesi elzemdir. Kesinlikle istenmelidir. Büyükşehir başkanımız bu müfettişi isteyecektir. Eğer istemezse biz isteyeceğiz.”
“İstifa edince iş çözülecekse herkesin istifa etmesi lazım. Mevcut müfettişle ilgili herkesin kafasında bir soru işareti yok mu? Onun için 1-2 yada 3 ne kadar gerekiyorsa o kadar müfettişin Kayseriye davet edilmesi lazım. Ondan sonraki süreçte istifa etmesi gereken istifa etmek zorundadır.” Diyor.
Melikgazi ilçe başkanı Sn Gökhan ülkede müfettiş incelemesi lazım diyor ve Başkanımızın kaya gibi arkasındayız diyor. Bakalım Kaya gibi arkasında nasıl duracaklar hep beraber izleyip göreceğiz.
10 Martta yapılan 221 villa arsasının yayınlanan satış listesine baktığımızda şu ana kadar 115 tanesi satılmış 106 tanesi halen kooperatifte duruyor. Nasıl ballı bir villa arsasıymış bunlarki 6 ayda hala satılamamış.
Reşadiyenin hemen üstünde bir mahallede Erciyes manzaralı parselleri 150-250 bin tlye alabilecekken çok uzakta olan yeni bir alana kim neden 300 bin 500 bin versin. 
Bu ihalede olması gereken;Sn.Özhaseki’nin,Sn.Çopuroğlu’nun ve Sn.Büyükkılıç’ınbir araya gelip ihaleyle ilgili sıkıntıları nasıl çözerizi konuşmaları gerekirken herkes ağız birliği etmiş illede müfettiş diyorlar.
Olurya müfettiş raporu sonucunda Sn. Çopuroğlunun dediği gibi birilerinin istifa etmesi gerekirse Sn. Büyükkılıç da bunların içinde olursa o takdirde. Sn.MemduhBüyükkılıç gidecek kim gelecek Mustafa mı gelecik Ahmet mi gelecek Bekir mi gelecek? Gelecekte ne olacak? ne değişecek? (Kurum Haber)