YEREL
Giriş Tarihi : 23-07-2020 12:39   Güncelleme : 23-07-2020 12:39

AKTAŞ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

https://www.youtube.com/channel/UCjzcYgWmuT2NDjN8UPD876A?view_as=subscriber

AKTAŞ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, yazılı bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi:  

Kaski abone olmadan sayaç takarak su kullanan vatandaşlarımıza haksız tarife uyguluyor ve adeta zulm ediyor. Özellikle köyde yaşayan vatandaşlarımız için. Örneğin siz köyde kendinize bir ev yapmak istiyorsunuz. Yada köyde su kullanmaya ihtiyacınız var. Kaski ye gidip abone olmak istiyorsunuz. Sizden istenen evrakları temin edemez iseniz abone olamıyorsunuz. Siz de su ihtiyacınızı karşılamak zorundasınız. Bir su sayacı alıp takıyorsunuz ve suyu kullanıyorsunuz.

Bir müddet zaman geçiyor. Kaski bir şekilde sizin suyu abonesiz kullandığınızı tesbit ediyor. Tutanak tutuyor. Sayacınızdaki m3 not alıyor. Daha sonra sizde parasını ödemek için Kaskiye gidiyorsunuz. Ancak öyle bir rakamla karşılaşıyorsunuz. Şaşırmamanız mümkün değil. Kayserinin köylerinde 3 aşağı 5 yukarı vatandaşlarımız m3 ünü 40 krşdan kullanıyorlar. Ancak sizin aboneniz olmadığı için size deniyorki; Suyu abonesiz kullandığınız için size farklı bir tarife uygulayacağız. Siz Melikgazi ilçesine bağlısınız. Melikgazide m3 fiyatı 3,94 tl abonesiz kullandığınız için biz sizden bunun 2 katını alacağız. Yani M3 fiyatını 7,88 Tl olarak tahsil edeceğiz. Yani köyde abonesi olan diğer vatandaşlarımız 40 krşdan kullanırken sizden tam 20 katını istiyorlar.

Yahu adam dürüst olmasa sayaç takarmı. Siz güya kaçak kullanımı engellemeye çalışıyorsunuz. Ama bu insan bir daha sayaç takarmı? Böyle dürüst davranırmı? Abonesini yapıp normali neyse onu alsanıza.

Vatandaş itiraz ediyor. İtiraz edene yönetmelik böyle yapacağımız bir şey yok deniyor. Yönetmeliği yazan sensin. Sen istersen bu yanlışlığı düzeltebilirsin ama yapmıyorsun. Kaski itirazları bir karara bağlayamıyor. Büyükşehir meclisine götürüyor konuyu ve büyükşehir meclisi de bu haksız uygulamayı düzelteceğine onaylıyor.

Saadet Partisi olarak biz olsa idik bu kardeşimizin hemen Abone işlemlerini gerçekleştirir. Normal 40 krşluk tarifeden faturasını keser parasını alırdık. Böylesi daha hakkaniyetli ve daha adil olur.

Biz köylü milletin efendisi derken, siz köylümüze bu uygulamanızla zulmediyorsunuz.

Büyükşehir başkanımıza diyoruz ki; Sn. Başkan sizin yerinizde Hz. Ömer otursaydı. Böyle mi davranırdı. Hakkı hukuku ve adaleti böylemi sağlardı. Lütfen bu yanlış uygulamayı düzeltiniz. Evet sizi anlıyoruz 20 senede belediyeleri borç batağına sürüklediniz. Şimdi ise bu borç yükünden kurtulmanın yollarını arıyorsunuz. Ama Sn. Başkan bunun yolu bu tip fırsatlardan istifade ederek yükü köylümüzün sırtına yüklemek değil.

Köylülerimize de diyoruzki Büyükşehir yasası ile bu haksız uygulamaların çok daha pahalısını sonraki yıllarda daha fazla yaşayacaksınız. Bu belediye başkanlarını değiştirin. Değiştirmez iseniz daha çok fatura ödeyeceksiniz. (Kurum Haber)