SİYASET
Giriş Tarihi : 19-09-2019 11:34

AKTAŞ: BOĞAZ KÖPRÜ NEDEN BİTMİYOR?

AKTAŞ: BOĞAZ KÖPRÜ NEDEN BİTMİYOR?

Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, yazılı bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi:

Boğaz köprü neden açılmıyor. Karayolları iki avuçluk yerde ne iş yapıyor. Bu kadar tecrübeli kur kurumun bunca zamandır 1 köprü ve 3 km lik yolu bitirememesi gerçekten hiç anlamlı değil.

15. yy ın ilkel teknolojisi ile Fatih sultan Mehmet 3 ayda dev gibi Rumeli Hisarını bitiriyor ama Ak Parti kıytırıktan bir köprüyü 6 ayda bitiremiyor. Bunun üzerinde uzun uzun düşünmek gerekmez mi?

2014 yılında yine böyle kapatılıp 12.2 milyon(trilyon) lira harcama yapılarak tadilatı yapılan boğazköprü bitirilip açıldıktan 10 gün sonra yapılan yol çökmüş asfaltı yeniden yapılıp tekrar açılmış ancak 1 ay sonra yeniden yolda çökme olmuş 3.kez çöken yol yeniden yapılmış.

Nisan 2019 da yeniden köprü ayaklarında çökme olduğu için yeniden tadilata alındı 3 ayda biteceği söylenen yol 6 ay oldu neredeyse ama hala bitirilemedi. Görünün o ki daha da bitecek gibi görünmüyor.

Boğazköprü şehrin ana girişi konumunda olan önemli bir nokta,Şu an kapalı olması nedeniyle Ankara,Niğde,Nevşehir istikametinden gelen araçlar Kuzey çevre yolunu kullanıyor. Bu durum şehrimiz için oldukta büyük bir sıkıntı.

Anbar bölgemizdeki esnaflarımız,Osb ve bölgedeki diğer sanayi sitelerimiz bu durumdan oldukça şikayetçiler ve ciddi zarar görmektedirler.

Buna ilaveten şehrimize gelen misafirlerimiz şehir merkezinden geçememekte ve şehir merkezindeki esnaflarımızdan alış veriş yapamamakta,yeme içme ihtiyaçlarını giderememektedir. Bu durum aynı zamanda şehir merkezindeki esnaflarımızada ciddi zarar vermektedir.

Kayserimiz maalesef Ak parti hükümeti tarafından çok ihmal edilmekte,neredeyse hiç dikkate dahi alınmamaktadır.  Şehrimizin seçilmiş yöneticileri ise maalesef işin Ankara ayağı ile hiç ilgilenmemektedirler. Ayrıca başlamış işlerin bitirilmesi veya yeni yatırımların şehrimize getirilmesi için hiçbir gayret göstermemektedirler.

Ak parti genel başkan yardımçısı Sn. Mehmet Özhaseki bey, başta Ak parti milletvekilleri olmak üzeri şehrimizi mecliste temsil eden diğer siyasi partilerin vekilleri,sık sık Ankaraya gidip gelen büyükşehir belediye başkanımız. sn. Memduh Büyükkılıçbey,Ticaret odası başkanımız, Sanayi odası başkanımız ve Esnaf odası başkanımıza sesleniyorum; Lütfen şu konuyla ilgilenin ve şehrimizin iş adamları,esnafları ve vatandaşlarımız daha fazla sıkıntı çekmesin ve zarar görmesin. Bir şehrin ana giriş kapısı 6 ay kapalı olur mu Allah aşkına siz söyleyin. (Kurum Haber)