YEREL
Giriş Tarihi : 02-08-2021 12:25   Güncelleme : 02-08-2021 12:25

AKP’NİN KALESİNDE AKP’YE TEPKİ: “HALKI İLE DÜŞMAN BİR YÖNETİMLE YAŞIYORUZ”

AKP’NİN KALESİNDE AKP’YE TEPKİ:  “HALKI İLE DÜŞMAN BİR YÖNETİMLE YAŞIYORUZ”

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin en fazla oy aldığı Yahyalı’da halk tepkili… Cumhuriyet Halk Partililerin ziyaret ettiği Yahyalı’nın Büyükçakır Mahallesi sakinleri, verdikleri oyun karşılığını alamadıklarını belirterek belediyeye ve iktidara tepki gösterdi. CHP’ye oy vermediklerini belirten bir genç, “O insanlar seçim günü konuşuyor, ondan sonra buraya gelmiyor. Halkıyla düşman bir yönetimle yaşıyoruz” diye konuştu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ve partililer Yahyalı’da vatandaşlarla buluştu. Yahyalı’nın Çavdaruşağı, Büyükçakır, Kapuzbaşı ve Ulupınar mahallelerini ziyaret eden CHP’liler Aladağlar Milli Parkı’nda meydana gelen yangından etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek, talep ve şikayetlerini dinlediler. Büyükçakır Mahallesi’nde su sorunu yaşandığını belirten vatandaşlar CHP’nin bu konuya dikkat çekmesini isterken, bir genç CHP’den bir şey istemeye haklarının olmadığını belirterek AKP’ye tepki gösterdi. Genç, “Bizim sizden bir şey istemeye hakkımız yok. Bizim CHP’den bir şey istemeye hakkımız yok. Biz bunlara verdik onlar bize geri vermiyor. Bize yapılan yamukluk sizden değil. O insanlar seçim günü geliyor konuşuyor, ondan sonra buraya gelmiyor. Halkıyla düşman bir yönetimle yaşıyoruz. AK Parti Türk halkına düşmanlık yapıyor. Kusura bakmayın biz sizden bir şey istemiyoruz. Bizim o adamlarla problemimiz var. Bu köyün düşmanı o insanalar. Size karşı bir şeyimiz yok, yanlış anlamayın. Bizim sizden bir şey istemeye hakkımız yok. Burası yüzde 80 oy veriyordu. Yüzde 50’ye düştü bu kez onu da bulamayacaklar” diye konuştu.

Bir başka vatandaş ise AKP’nin kendi oylarını garanti gördüğü için köylerine dahi uğramadığını söyledi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ise her zaman vatandaşın yanında olmaya devam edeceklerini belirterek, “Verilen sözler yerine getirilmiyorsa o zaman vatandaş da tavrını ortaya koymalı… Biz sizlerin sorunlarının takipçisi olacağız” diye konuştu.