SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 13-07-2020 22:33   Güncelleme : 14-07-2020 11:14

AK PARTİ'DEN ÖZER'E CEVAP

AK PARTİ'DEN ÖZER'E CEVAP

CHP KAYSERİ İL BAŞKANININ PARTİMİZ, GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ VE BELEDİYELERİMİZLE İLGİLİ YAPTIĞI AÇIKLAMAYA CEVABIMIZDIR.

 Açıklamayı okuduğumuzda bir an için CHP Kayseri il Başkanının Adana il Başkanı olduğunu sonrasında Antalya il Başkanı olduğunu hatta CHP Genel Başkan Yardımcısı olduğunu zannettik. Ülke genelini ilgilendiren konularda açıklama yapmak ihtiyacı duyması ve  Genel Başkan Yardımcımız sayın Mehmet Özhaseki’ye konuyu getirmesi çok manidardır. Sayın Mehmet ÖZHASEKİ Bakanımızın Kayseri’ye kazandırdığı marka değerini eleştirerek prim yapmaya çalışmak kayseri ile ilgili yapılan işleri görmezden gelmektir.

Kayseri'de elektrik şirketinin %51'i Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin. Bu bile yüzlerce milyon dolar. O nedenle mali yönü en iyi büyükşehir belediyesi; Kayseri Büyükşehir Belediyesi.

Kayseri tarihinin en önemli ve en büyük projeleri olan Erciyes kayak merkezi, yamula barajı, raylı sistem, stadyum ve kongre merkezi, harikalar diyarı, serbest bölgenin kurulması, Eskişehir GÖB, 1000'den fazla park yapılması gibi sayısız önemli projeye imza atan bir duayen belediye başkanına söz söylemek; senin gibi Kayseri'de hiçbir emeği olmayan bir muhteris başkana düşmezdi.

İl Başkanı bir takım sorular soruyor. Bizim de kendisine birkaç sorumuz olacak.

1- Kayseri Büyükşehir Belediyemizin borcunun 2 milyar TL olduğunu söylüyor. Bu borç Adana Büyükşehir Belediyesinin olabilir mi?

2- İlgili kamu kurumuna borcuna karşılık arsa teklif eden CHP‘li belediyeden haberdar mısınız?

3- Yılda 40 milyon yolcu taşıyan raylı sisteme patlıyor demek Kayseri siyasetinden ve gerçekliğinden uzak olduğunuzu mu gösteriyor?

4- “CHP‘li belediyeler destan yazmaya devam ediyor diyorsunuz. Örnek vermenizi bekliyoruz.

Teşkilat olarak biz 17 belediyemizin 17’sinin de arkasındayız. Destan yazdığını söylediğiniz Belediyeler Cumhur İttifakı Belediyelerimizdir. Bu da böyle biline.(Kurum Haber)