SİYASET
Giriş Tarihi : 12-09-2019 11:53

AK PARTİ İL BAŞKANI  ÇOPUROĞLU’DAN 12 EYLÜL MESAJI

AK PARTİ İL BAŞKANI  ÇOPUROĞLU’DAN 12 EYLÜL MESAJI

Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu 12 Eylül 1980 darbesinin yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayımladı.

İl Başkanı Çopuroğlu mesajında; ‘’Darbeler bir milletin bağımsızlığını, toplumsal gelişmişliğini ve demokrasiyi sekteye uğratan kara bir lekeler olarak tarihe geçmiştir. 12 Eylül 1980 askeri darbesinin kazananı iç ve dış mihraklar olmuştur. Demokrasilerde çözüm sandıktan geçmektedir. Bir yerde bir sorun varsa sorunları çözmek ancak ve ancak demokratik yollara başvurmaktan geçer.

39 yıl önce bugün yaşanan kanlı darbede, 650 bin kişi gözaltına alınmış, 14 kişi cezaevlerinde hayatını kaybetmiş, 49 kişi ise idam edilmiştir. Bu karanlık dönemde ülkemiz tüm demokratik kazanımlarını da kaybetmiştir.

Ak Parti iktidarı sayesinde ise milletimize bu karanlık günleri yaşatanlar yargılanmış gerekli cezai müeyyidelere çarptırılmış ve onları tarihin karanlık sayfalarına terk etmiştir. Yakın zamanda postal sesleri 15 Temmuz hain darbe girişimi olarak tekrar karşımıza çıkmış, aziz milletimizin feraseti, cesareti ve darbelere dur demesi ile destanlaşmış, büyük bir zafere dönüşmüştür. Artık milletimiz darbelere dur demiştir.

Bu itibarla şimdiye kadar darbelerde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, Gazilerimize ise acil şifalar diliyorum.

Rabbim bir daha bu aziz milletimize darbeleri göstermesin diye dua ediyorum’’ İfadesine yer verdi. (Kurum Haber)