YEREL
Giriş Tarihi : 09-09-2020 10:46   Güncelleme : 09-09-2020 10:46

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZHASEKİ ISPARTA'DA

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZHASEKİ ISPARTA'DA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, “Girdiği bütün seçimlerden birinci çıkan AK Parti, adını altın harflerle Türk siyasi tarihine yazdırmıştır”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Isparta’ya gitti.

“Biz kendi kendimizle yarışıyoruz. Belediyecilikte şampiyonuz”

İlk olarak Isparta Belediyesi’ni ziyaret eden Özhaseki, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Burada konuşan Özhaseki, Türkiye nüfusunun yüzde 57'sini kapsayan kentlerde hala AK Parti'li belediyelerin hizmet ettiğini söyledi ve ekledi: “AK Parti girdiği 4 belediye seçiminden de hep birinci olarak çıktı. Bütün genel seçimlerde de yine AK Parti birinci parti oldu. Girdiği bütün seçimlerden birinci çıkan AK Parti, adını altın harflerle Türk siyasi tarihine yazdırmıştır. Biz kendi kendimizle yarışıyoruz. Belediyecilikte şampiyonuz” dedi.

AK Parti'nin iktidara gelmesinin ardından tüm şehirlerin ellerinin ve yüzlerinin açığa çıktığını belirten Özhaseki, "Şehirlerin alt yapıları ve üst yapıları bitti. O şehrin değeri olan ne varsa öne getirmeye başladık. Şimdi de son dönemde Cumhurbaşkanımızın da işaret buyurduğu bir konu var 'gönül belediyeciliği' hizmeti edeceğiz. Alt yapıyla uğraşacağız, üst yapıyla uğraşacağız, alt geçitler, üst geçitler yapacağız. Şehrimizin belki de insanlarımızın ihtiyacı olan ne varsa devasa projelerin arkasında koşacağız ama bunu yaparken de mutlaka milletimizin gönlünü alarak hasbihal ederek, onların hayır dualarını alarak yolumuza devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

 

Özhaseki, belediye ziyaretinin ardından AK Parti Isparta İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi.

AK Parti'nin kurulduğu dönemde Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu hatırlatan Özhaseki, "2002 öncesinde batmış bir Türkiye vardı. Devlet dairelerinde kalorifer bulunmuyor, okullarda kaloriferler yanmıyordu. Maaşlar ödenemeyecek hale gelmişti. Perişan bir vaziyet var. O dönemde AK Parti olarak seçime girdik ve iktidar olduk" ifadelerini kullandı.

 

“Hastane kuyruklarında ilaç yazdırmak için bekleyen bir nesildik”

 

Ülkenin AK Parti iktidarı döneminde enerjide sağlıkta ve diğer alanlarda başarılı olduğuna dikkati çelen Özhaseki, şöyle konuştu:

"Hastane kuyruklarında ilaç yazdırmak için bekleyen bir nesildik bizler. Eskiden 7-8 tip hastane vardı. Birinin hastasını diğer hastane almazdı. İnsanların hastaları hastanelerde ölür, rehin kalırdı. Borcunu ödemeden cenazesini bile vermezlerdi. Böyle bir dönemden şimdi dünyada herkesin gıptayla bahsettiği bir sağlık sistemine kavuştuk. Şehir Hastaneleri beş yıldızlı otel gibi. Pandemi sürecinde o büyük devletlerin hepsi perişan olmuşken, yaşlıların olduğu huzur evlerinde toplu ölümler gerçekleşmişken, biz en iyi şekilde vatandaşımızın yanında olduk”

Isparta’daki programına devam eden Özhaseki, şehrin simgesi haline gelmesi planlanan tarihi pazaryeri ve meydan çalışmalarını da yerinde inceledi.

Özhaseki, Isparta Tarihi Üzüm Pazarı aslına uygun olarak restore ediliyor. Isparta’da Tarihi Üzüm Pazarı Restorasyon Projesini, Kaymakkapı Meydanı Payzaj Düzemelemesini ve Matbaalar Caddesi Aydınlatma ve Sokak Sağlıklaştırma Projelerini yerinde inceledik. Çalışmalar tamamlandığında tarihi pazarımız ve meydanımız; şehrimizin simgesi haline gelecektir” değerlendirmesinde bulundu.