YEREL
Giriş Tarihi : 18-08-2020 18:34   Güncelleme : 19-08-2020 12:55

AHİ EVRAN MAHALLESİ SAKİNLERİ ASANSÖR İSTİYOR

AHİ EVRAN MAHALLESİ SAKİNLERİ ASANSÖR İSTİYOR

Ahi Evran mahallesi muhtarı Nejla Göğçam gazetemizi ziyaret ederek, çalışmaları ile ilgili gazetemiz genel yayın yönetmeni Mustafa Cengiz’e bilgilendirmede bulundu.

Özellikle mahallede bulunan Yaşlı ve Engelli nüfusun 135 basamaklı merdiven nedeni ile ciddi sıkıntılar yaşadığına dikkat çeken Ahi Evran mahalle muhtarı Nejla Göğçam, konunun çözümü için acilen bölgeye Asansör yapılmasını istediklerini belirtti.

Mahallesinin sorunları ile ilgili yaptığı değerlendirmede Ahi Evran mahalle muhtarı Nejla Göğçam, bölgeye yapılacak olan Yap-İşlet-Devret modelli Asansör ve sosyal alanların bölgeye aynı zamanda sosyal bir hareketlilik getireceğini daha önceki Asansör maliyetinin 400 bin TL civarında olduğunu bugün için yeni bir fizibilite ve değerlendirme çalışmasının yapılmasının şart olduğunun altını çizdi.

İzmir’de bu tür bir Asansör olduğuna dikkat çeken Göğçam, belediyeden taleplerinin olduğunu ancak Pandemi döneminde ciddi sıkıntılar nedeni ile konunun ötelendiğini şu anda mahallelerinde bulunan 172 engelli ve yaşlı için acil çözüm alternatifleri üzerinde çalıştıklarını ve sponsor aradıklarını kaydetti.

Bu arada bölgeye en kısa sürede bir okul kazandırmayı arzu ettikleri ve Ahi Evran haftası etkinlikleri kapsamında da mahallenin adına yakışır etkinlikler gerçekleştirmeyi arzu ettiklerine değinen Göğçam, mahallenin gelişmesi ve sorunlarının çözümü konusunda herkesten ve herkesimden yardım istediklerini sözlerine ekledi. MUSTAFA CENGİZ