EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-10-2020 16:13   Güncelleme : 26-10-2020 16:13

AGÜ TTO’DAN GİRİŞİMCİLERE BİR DESTEK DAHA

AGÜ TTO’DAN GİRİŞİMCİLERE BİR DESTEK DAHA

Abdullah Gül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Amerikan Büyükelçiliği Hibe Programından desteklenmeye hak kazanan “Creative Hub: From Local to Global” projesi kapsamında kurulacak merkezde, girişimcilerin yenilikçilik ve yaratıcılıklarını geliştirmelerine imkan sağlayacak.

---  

Abdullah Gül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (AGÜ TTO), girişimci gençlerin yaratıcı ve yenilikçi düşünmesini teşvik eden, farklı disiplinden girişimcilerin bir arada çalışmasını sağlayacak, ABD, İngiltere ve Avrupa’nın önde gelen ülkelerinde ticarileşme sorununa yeni bir çözüm üreten “Creative Hub” projesini Sümer Kampüsü’nde hayata geçirdi.

Teknoloji Transfer Ofisi ekibinin hazırladığı, Amerikan Büyükelçiliği Hibe Programına sunulup, desteklenmeye hak kazanan “Creative Hub: From Local to Global” projesi kapsamında merkez kurulacak.

Kurulacak merkezde ise girişimcilerin yenilikçilik ve yaratıcılıklarını geliştirmelerini sağlayacak disiplinlerarası çalışmaları ve iş birliğini teşvik edecek eğitimler verilecek. Ayrıca, atölyeler ve yarışmalar düzenlenecek. Girişimcilerin tasarım ve yazılım alanındaki bilgi birikimlerini arttırmak amacıyla uzun süreli eğitimler de gerçekleştirilecek.