YEREL
Giriş Tarihi : 09-09-2021 12:06   Güncelleme : 09-09-2021 12:06

ADD'DEN İZMİR'İN KURTULUŞU AÇIKLAMASI

ADD'DEN İZMİR'İN KURTULUŞU AÇIKLAMASI

Bugün İzmir’in kurtuluşunun 99. yılını kutluyoruz.İzmir’i yunanlılarun işgal etmesi ile milli mücadelemiz başlamış ve 99 yıl önce bugün yunanlıların İzmir’i terk etmesi ile milli mücadelemiz askeri yönden sona ermiştir.15 Mayıs 1919 da başlayan işgal bilerce masum insanımızın kanının dökülmesine sebep olmuştur.

9 Eylül 1922 de ise işgal altındaki Türk ulusunun onurunun ve namusunun kurtarılmasını sağlamıştır.

Bu başarı yalnız Yunanlılara karşı değil onun işbirlikçileri ve yandaşları yanında ülkemizin içindeki saray yandaşlarının ihanetlerine karşı kazanılmış büyük bir başarıdır.

 

     M.K. Paşa ve arkadaşlarının başlattığı milli mücadelede Türk halkının  birlik ve beraberce mücadelesi sonunda başarılmıştır.Bu dünyada bir emsali görülmemiş bağımsızlık mücadelesinin esiridir.

Izmir’in kurtuluşu ile emparyalizme karşı yapılan mücadelede  başarı ile son bulmuş, Atatürk devrimlerinin başarıyla uygulanmasına yol açmıştır.Çağdaş bir yaşamın çığrını açmıştır.M.Kemal bu zafer milletin zaferidir diyerek Türk milletini onurlandırmıştır.

Bugün Türk devrimlerinden ve M.Kemal’in başarısının rövanşını almak isteyenler yine işbirlikçiler ile  üzerimize gelmektedirler.Sevr antlaşmasını yine ortaya koyup büyük orta doğu projesi adı altında kürt ve ermeni sorunlarını gündeme getirip baskı yapmaya çalışmaktalar.

Türk ulusu nice M. Kemal takipçileri Atatürkçüler vardır.Bu ülkeyi limseye çiğnetmezler.

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Başta Ulu Önder olmak üzere  tüm şehit ve gazilerimizi şükranla anarım.

Izmir in kurtuluşunun 99. yılında İzmir li vatandaşlarımızın ve tüm halkımızın İzmir in kurtuluş gününü kutlarız.

Yaşasın Türk ulusu yaşasın Türkiye Cumhuriyeti !

Ne mutlu Türküm diyene !