GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-06-2020 13:44   Güncelleme : 29-06-2020 13:44

ADD’DEN BAKAN SELÇUK’A MEKTUP

ADD Kayseri şube bakanı Kemal ceylan yazılı bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi. Sayın Ziya SELÇUK T.C. Milli Eğitim Bakanı...

ADD’DEN BAKAN SELÇUK’A MEKTUP

Sayın SELÇUK;

Milletler ve devletler; ancak ve ancak, geçmişlerini öğrenerek ayakta kalabilirler. Milli kahramanlarına sahip çıkma sureti ile  varlıklarını sürdürebilirler.

Türk Kurtuluş Savaşı’nın Eşsiz Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, tüm dünyada haklı gururumuz ve onurumuzdur. Atatürk’ün silah arkadaşları ise Türk Milleti’nin kahramanlarıdır.

Çeşitli muharebelerde başarılar gösteren 17. Ve 52. Alaylarda büyük kahramanlıklar sergileyen ve İstiklal Savaşımız da Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Çiğli Tepeyi yarım saat içerisinde alması emrine karşı Çiğli Tepeyi kuşatıp ele geçirmeye çalışan ancak yarım saatte bu tepeyi  ele geçiremeyince Paşamın verdiği emri yerine getiremedim diyerek onurlu bir şekilde hayatına veda eden bu unutulmaz komutanlarımızdan Albay Reşat ÇİĞİLTEPE, milli bir kahramandır. Ankara Mamak’ta bulunan ortaokuldan adının kaldırılması milli bir faciadır. Bunun gerekçesi ise daha da vahimdir: “para veren, bağış yapan bir şahsın ismi verilmiştir”. Bu açıklama, milli his, milli vicdan ve insani değerlere sahip hiçbir yurttaşımızca kabul edilmeyecektir.

Milli kahramanlarımızın parasal karşılığı olamaz, kahramanlıkların değeri paraile ölçülemez. Milli kahramanlarımız; bizi biz yapan, bizi ulus yapan, devlet yapan ve yaşatan değerlerimizdir. Milli kahramanlarımıza karşı milletçe top yekun borçluyuz. Bizler, sizler, Türk Milleti, Albay Reşat ÇİĞİLTEPE’ye, Mustafa Necati’ye borçludur. Mustafa Necati gibi Türkiye Cumhuriyet’inin İstiklal mücadelesinde çocugundan, kadınına, gencine, yaşlısına bu vatan için mücadele eden herkese borçludur.Bu borcu ödemek de mümkün değildir.

Bu vahim hatadan biran önce dönülmesini, yanlışın düzeltilmesini ve Albay Reşat ÇİĞİLTEPE ismini ait olduğu okula yeniden verilmesini talep ediyoruz. Bu bir “millilik” sınavıdır. Yasal yollara da müracaat edeceğimizin bilinmesini isteriz.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve milli kahramanlarımızın isimlerine dokunmayın. Onların aziz hatıralarına yapılan bu saldırıları durdurun.

Unutmayınız ki, tarih bu tür olayları gelecek kuşaklar da görsün diye yazacaktır. (Kurum Haber)