YEREL
Giriş Tarihi : 02-03-2021 21:28   Güncelleme : 02-03-2021 21:28

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZ TOPLU TAŞIMA BİNME İZNİ İSTİYOR

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZ   TOPLU TAŞIMA BİNME İZNİ İSTİYOR

 

Saat 10.00-13.00 arası dışarı çıkabilen 65 yaş üstü gençlerimiz yeni genelge ile 10.00-14.00 arası dışarı çıkabilecekler.
Bugüne kadar sağlıkları düşünülen vatandaşlarımız için yürürlüğe konulan kısıtlamazlarda sadece hava almaya çıkabilen herhangi bir faturasını dahi yatıramayan (Her mahallede tahsilat atm si yok) yakınları veya komşuları tarafından ihtiyaçları giderilmiştir.
Moral motivasyona ihtiyacıda olan 65 yaş üstü vatandaşlarımız Belediye Otobüslerine ve Tramwayı kullanamadan bazen o 3 saatte saatlerce yaya yürümek zorunda kalmışlardır yeni uygulamada dışarı çıkma izinleri 4 saat olmuş ama ulaşım izni için

SAYIN VALİM ŞEYHMUZ GÜNAYDIN 
SAYIN B.ŞEHİR BLD.BŞK.
MEMDUH BÜYÜKKILIÇ. 

İstanbul İzmir gibi büyük metropol şehirlerin dışında pandemi dönemi boyunca toplu ulaşım izin verilen saatlerde 65 yaş üstü vatandaşlar için bir yasak kararı olmadan uygulanmıştır.
İlimizde bu esneme kapsamında tekrar ulaşım izni verilmesini talep ediyorlar.
Bahar yaklaşıyor evlerinde durmak istemeyen güneş almak hava almak ihtiyaçlarını gidermek özellikle uzak mahallerde bakkal ve marketleri olmayan insanlarımız bağ ve sayfiye yerleri olanlar artık toplu ulaşım araçlarını kullanmak istiyorlar.
Bu mağduriyeti değerlendirmenizi rica ediyorum.
Adnan Kenanoğlu Melikgazi Bld.Iyi Parti Grup Bşk vekili