GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-10-2021 11:45   Güncelleme : 22-10-2021 11:45

23 YILDIR HİÇ DURMADAN HİÇ YORULMADAN

23 YILDIR HİÇ DURMADAN HİÇ YORULMADAN

 

Kurulduğu günden bu yana Lösemi tedavi edilebilen ve önlenebilen bir hastalıktır” diyerek hiç durmadan çalışan LÖSEV, halkın tuğla bağışlarıyla Ankara’da inşa ettiği LÖSANTE Hastanesi’nde ücretsiz tanı ve tedavi hizmeti sunduğu gibi Türkiye genelindeki sosyal tesisleriyle sadece yaşam değil hayat da veriyor. Kayseri’deki çalışmalarını güçlendirmek isteyen LÖSEV, Kayserili hayırseverlere sesleniyor, “Haydi Kayseri, Lösemili Çocuklar için bir tuğla da sen koy”

 

Ülkemizin en güvenilir, halka en yakın ve samimi sivil toplum kuruluşu olan LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, 2020- 2021 İtibar Endeksinde ülkemizin en güvenilir ilk 4 markasından biri seçilmiştir. Kurulduğu 1998 yılından bu yana kayıtlı 50 bini aşkın lösemi- kanser hastası ve onların imkânları sınırlı ailelerine maddi, manevi, eğitim, ayni ve sosyal yardımlarını düzenli olarak iletmeye hiç durmadan devam etmektedir. Toplum yararına çalışan vakıf unvanına sahip olan LÖSEV, bu yardımların tamamını Türk halkının imece usulü bağışlarıyla gerçekleştirmektedir. LÖSEV Kayseri İrtibat Ofisi de Kayseri ve çevre illerinin, en uzak ilçe ve köylerine kadar, 2000’i aşkın lösemi ve kanser hastasını, Sosyal Hizmet Uzmanlarıyla ziyaret ederek gıdadan beyaz eşyaya, oyuncaktan mobilyaya kadar her türlü yardımı ulaştırıyor.

  LÖSANTE HASTANESİ VE BODRUM TATİL KÖYÜ

Halkın tuğla bağışlarıyla Ankara'da yaptırdığı LÖSANTE Hastanesi'nde ücretsiz tanı ve tedavi hizmeti veren LÖSEV, tedavisi tamamlanan kayıtlı hastalarını hayırseverlerin bağışlarıyla faaliyete geçirdiği Bodrum Lösemili Çocuklar Tatil Köyü'nde de ağırlayarak dertlerini denize atmalarına olanak sağlıyor.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR KÖYÜ

Halkın tuğla bağışlarıyla Ankara'da yaptırdığı LÖSANTE Hastanesi'nde ücretsiz tanı ve tedavi hizmeti veren LÖSEV, tedavisi için şehir dışından gelen hastalarını da yine bağışlarla Ankara Tulumtaş'ta inşa ettiği Lösemili Çocuklar Köyü'nde evlerindeki sıcaklığı yaşatmaya çalışıyor.

Kayseri’deki Lösemi ve Onko Çocuklar ve Anneleri için

LÖSEV, Bağışlarınızla güçlenerek daha fazla çocuğu parasız tedavi edebilmeyi, ücretsiz eğitim verebilmeyi, annelerinin yüzünü güldürmeyi; onlar için yeni hastaneler, yaşam evleri yapabilmeyi arzulamaktadır. Maddi desteklerin yanı sıra hayırseverlerin gayrimenkul bağışları sayesinde onko hastası çocuk ve yetişkinler için 23 yıldır birçok tesisi hayata geçirerek hasta ve aileleri için hizmete sunan Vakıf Kayseri’de planladığı merkezler için Kayserili hayırseverlerden destek bekliyor. Bir çocuğun gülümsemesi bir annenin duasından daha değerli bir şey olmadığını bilen LÖSEV Kayseri Halkına şu sözlerle sesleniyor, “Haydi Kayseri, Lösemili Çocuklar için bir tuğla da sen koy.”

AdminAdmin