ÖMER FARUK KOTAY
ÖMER FARUK KOTAY
Giriş Tarihi : 22-10-2019 10:55

SAKLI CANAVAR

Trafikte araç kullanan insanların hepsi değilse bile hatırı sayılır bir kısmının trafikte araçla seyir halindeyken çevrelerine verdiği aşırı kontrolsüz tepkilere hiç dikkat ettiniz mi?

Ben dikkat ettim.

İnanın ağlasam mı gülsem mi bilemedim?

Şoför koltuğuna geçen bazı arkadaşlar o yoğun trafikte hipnotize olmuş gibiydi. Acaba neden ola ki? Hepsinin değil ama bazı insanların gündelik hayatta hiç yapmayacakları davranışları şoför koltuğuna geçince yaptıklarına şahitlik ettim. Bunlara şahitlik ederken iç geçirip ansızın kendime insanların trafikte araç kullanırken içlerinden adeta saklı bir canavar çıkarmaları etik mi? Diye soruverdim.

Değil tabi ki karşıdaki araç kullanan insana el kol hareketleri argo sözler daha neler neler ne hareketler ne sözler… Sanki herkes yanlış bir ben doğrucuyum tarzında mükemmeliyetçi bir tavır içine girmeler Bayan okurlarımız varsa şayet yazının bu kısmında “Ah şu erkekler!” tiradını atacaklar ama atmasınlar kadını, erkeği bayı, bayanı kalmadı bu yanlışları maalesef bazı erkekler gibi bazı bayanlarda trafikte yapmaya başladı. Velhasılıkelam işin suyu çıktı. Üstüne üstlük trafikte olur öyle şeyler diye de bir de bunun bahanesi üretilmeye başlandı.

Amaç ne?

Bu davranışları meşrulaştırmak, olabilir kılmak olmaz arkadaş olmaz öyle şeyler trafikte olmaz! Hele birde bu yanlışlar bazı araç kullanıcıları tarafından yapılırken arka koltukta çocukların oturduğunu ve tüm bu yanlışlara şahitlik ettiğini görüyorum içim cız ediyor.

Eyvah ki ne eyvah! Diyorum.

Çocukların bunları hafızalarına kaydedip “Büyüklerim bunu yapıyorsa bende yaparım bu kötü bir şey değildir meşrudur” mantığıyla hareket ettiğini bir an olsun düşünerek eyvah ki ne eyvah! Diyorum.

Dostlar çok rica diyorum yapmayın!

Öfkenize kapılmayın!

Nasıl olsa söylerim geçer gider mevzu zaten büyümez gibi yanlış bir mantığa sakın ha dayanmayın! Araç kullanırken külhanbeyi modundan bir çıkın. Karşımızdaki araç kullananı mükemmeliyetçi bir tavırla eleştirmeden önce dönün ve kendinize bakın iğneyi kendinize çuvaldızı başkasına batırın derin bir nefes alıp kısa süreli ne yapıyorum ben? Diye kendinizi öfkenizin şiddetini kontrolünü sorgulayın.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA