ÖMER FARUK KOTAY
ÖMER FARUK KOTAY
Giriş Tarihi : 19-11-2019 11:11

KAFALARI DEĞİŞTİRMEK

Aksaray’dan sonra engelli kardeşlerimizle alakalı bir skandal olayda burada maalesef kayseri de bir rehabilitasyon merkezinde yaşandı.

Zihinsel engelli bir kardeşimiz voleybol oynatılmadığı gerekçesiyle küsüp oturduğu yerden kalkmadı. Kendisine eğitim vermek, yardımcı olmakla görevli bazı öğretmen ve rehabilitasyon çalışanları ise bu durum üzerine yapılmaması gereken skandal diye nitelendirebileceğimiz bir işe imza attılar.

Çözümü el birliği ile zihinsel engelli öğrenciye şiddette buldular. Sigara paketi gösterip” Bir sorunun varsa şunu iç” deyip dalga geçip kahkaha attılar. Sonrasında karga tulumba pencereden içeri alıp skandalın daha fazla görünmemesi için perdeleri kapadılar.

Şimdi bu skandalın üzerine hayretle soruyorum değerli dostlar!

Zihinsel engelli kardeşimizi topluma kazandırıp eğitim vermekle yetkili bir öğretmen ve zihinsel engelli kardeşimizle ilgilenip ihtiyaçlarını karşılamakla yetkili kişiler bu skandalın altına nasıl imza atarlar?

Böyle hastalıklı, vicdan yoksunu zihniyetlerin bu çocukları topluma kazandırabilmeleri rehabilite edebilmeleri beklenebilir bir şey mi?

Değil tabi ki. Üst üste gelen bu ve benzeri skandallar esasında hastalıklı zihin yapımızı değiştirmeye yönelik adımların atılmasına, acil çözüm bulunmasına bir işaret tabi ki.

Bu devran böyle döner mi?

Artık toplum olarak engelli kardeşlerimizin dilinden anlayan onların dilini çözebilen ve en önemlisi onları tanıyabilen, onlarla yaşayabilen, vicdan sahibi insanlar vicdanlı nesiller yetiştirmek gerekli.

Eğer biz bu hastalıklı zihin yapımızı temizleyip söküp atmazsak işimiz zor tehlike çanları çalıyor benden size söylemesi.

Dün Aksaray, bugün Kayseri yarın bilmem neresi?

Bu olayların önü bu hastalıklı zihniyetlerin, kara vicdanlı insanların önü ancak bu söylediğimle kesilebilir.

Toplum olarak bataklığı el birliğiyle kurutmak bu işin öncelikli gereğidir.

Toplumca kafaları değiştirmenin geleceğe yönelik olumlu adımlar atabilmenin vaktidir.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA