İHSAN GÖRÜCÜ
İHSAN GÖRÜCÜ
Giriş Tarihi : 16-01-2020 11:26

ENDÜSTRİYEL TIBBINA EVRİLEN SAĞLIĞIMIZ. 2

DARUŞŞİFA' DAN ROCKFELLER'İN KİMYASAL, ENDÜSTRİYEL TIBBINA EVRİLEN SAĞLIĞIMIZ. 2

Kırlangıç gök gürültüsünden aşırı korkarmış. Bu korkusunu kuşun birine açmış. - Şu gök gürültüsünden öyle dehşetli korkarım ki, gök gürlediği anda kırk kantar yağım eriyor vallahi arkadaş demiş. Kırlangıcın yumruk kadar olmayan cüssesine bakan arkadaşı kuş alaylı alaylı gülümseyerek: - Senin enin - boyun ve cüssen ne kadar ki kırk kantar yağın erisin yahu ? diye karşılık vermiş. Kırlangıç gayet ciddi ve samimi şekilde cevap vermiş: -"Herkesin kendine göre bir kantarı ve bir ağırlığı vardır."

DÜNYANIN EN KİRLİ ÜÇÜNCÜ ENDÜSTRİSİ: SAĞLIK

Geçen hafta girişini yaptığımız tıp ve sağlıkta da aynı şekilde hastalığın küçüğü de büyüğü de kendine göre önemlidir rahatsızlanan, marazaya yakalanan şifa bekleyen için. Ufacık bir çizik ya da sıyrık dahi olsa eğer seni sabaha kadar uyutmuyor, gündüz rahat otuttumuyor huzursuz kılıyorsa görünüşte ufakta olsa büyük sorun değil mi muhterem okuyucu? İnsanoğlu şu kürre i arzda bir gün gelip öleceğini bilen ve o endişeyle yaşayan tek canlı varlık. Dolayısıyla yine dünyada kalış süresini uzatmak için çabalayan yegane varlık. Bu sonun bilincinde olmak, ölüm hadisesinin vuku bulacağının farkındalık onu çaresiz arayışlara itiyor, hatta zaman zaman kendisine gösterilen yanlış yollara rahatlıkla girerek ömrünü uzatmayı istediği bedenine ve acı çekerek ruhuna ızdırap veriyor maalesef." İlaç, tıp, cihazları ölümü uzaklaştıran araçlar oluyor insana göre. Tek seçeneği var bireyin "GÜVENMEK" diyoruz ama uluslararası şeffaflık örgütü sağlığı dünyanın en kirli üçüncü sektörü olarak gösterdi.(Kara Kutu. Soner Yalçın shf 536)

PANAKEYİA İLE HİJYENİKA EFSANESİ

Eski batıl Yunan'da hekimlik ile şifa tanrısı olan Asklepios'un güzel kızları Panakiya ve Hijyenika insan hayatı ve sağlığı üzerinde farklı görüşlere sahiptiler. Öncelikle Panakeya bütün hastalıklara iyi gelen bir ilaç mucizevi bir ilaç bularak tüm insanlara hazır şifa sunmak istiyordu. "İnsanların hastalıklar konusunda bilgili olmasına gerek yok" diye düşünüyordu. Samimiyetle benim onların sağlığıyla ilgilenmem yeterli, ben bütün hastaları iyileştireceğim diye düşünüyor ve ona inanarak çaba gösteriyordu. Günümüzde ağzımızdan ve gündemimizden hiç düşürmediğimiz "HİJYEN" sözcüğü adından türetilern Hijyenika ise hastalıklardan korunmak ve sağlıklı kalmakla daha çok ilgileniyor, hastalıkların sağlıksız hayat tarzlarının yansıması olduğunu anlatmaya çalışıyordu insanlara. Doğayı gözlemlemelerini, ondan ders alıp onuna uyum içinde yaşamalarını salık veriyordu. Mitolojik kız kardeşlerin her ikisi de kendilerinin haklı olduğuna inanıyordu. Bu nedenle bir birinden ayrılıp , kendi yollarına gittiler. Biri bütün hastalıkları tedavi eden mucizevi ilacın peşine düştü, diğeri ise insanları sağlıklı hayatın ilkeleri konusunda eğitip bilinçlendirmenin yollarını aramaya başladı.

KARA KUTU'DAN KISA KISA: İÇ İÇ DAHA FAZLA İÇ. YUT YUT DAHA FAZLA YUT FELSEFESİ

Aşı cennetidir Türkiye, aşı yaptırmazsan çocuğun ölür diyorlar haydi gel de aşı yaptırma!-shf279- Bizde tercüme doktorluğu var!(Kendi tıpçılarımızın arayıp şifa olduğunu ispatladıkları, deneyle kanıtladıkları ilaç var mı diye merak ediyor insan)-278- En karlısı Tıbbi Cihaz satışıdır. Meğersem sıkı perhiz "Şeker Hastalığı"nı tamamen tedavi ediyormuş! Tansiyonu başkası ölerse normal çıkıyor, doktor ve hemşire ölçerse yüksek çıkıyor. (Ha ha ha) -307- Tansiyon, İCAT EDİLEN hastalıklardandır. Genetik denilince iyileşmez olarak algılanıyor! Hayatımız ölçümle geçiyor! (Yalan mı?) İlaçtan kurtuluş yok ! Fantom ağrısı hayalet ağrı! Kominizm korkusundan kurtulmak için bile hap alındı, sadece alkol almak yetmez dendi.- İ373- İlaç çocuğa ilaç değil, hastalıktır. Çin'in kominist diktatörü Mao Zedung, "Rockfelleri Çin den kovdu. İhsan Doğramacı, başta tıp olmak üzere Türk eğitim sistemini Amerikan sistemine çevirdi.shf-80- İlaç fiyatı krizi İhsan Doğramacı'nın baskısıyla o dönemin sağlık bakanı Türkan Akyol ve 9 bakanı götürdü.

FARMASÜTİK TOKSİKOLOJİ DERSİ

12 Eylül Kenan Evren darbesinin ilk yasakladığı ve üniversiteden kaldırdığı ilk derstir.shf-103- Patent tekelleştirilerek sömürülüyor.Depresyon geni diye bir şey yoktur! Nerde Nobel Ödülü var şüpheyle yaklaşmalı.shp -238- Aşılar kısırlaştırıyor, öldürmeye kadar yan tesirleri vardır. Dünyayı sağlıkla korkutanlar hep Amerikancı yayınlardır. Sağlık siyasileşti. shf-366- Sonuç olarak, KISACA: Beslenmene dikkat et, endüstriyel ilaçlara da dikkat et. Küresel ilaç baronları endüstriyel gıdalarla hasta edip modern tıpla azar azar, yavaş yavaş sömürerek öldürüyor. Allah CC yüzümüze baksın maddi manevi yardım ve şifa ikram eylesin. Amin

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Başakşehir FK2346
 • 2Trabzonspor2245
 • 3Galatasaray2345
 • 4Sivasspor2345
 • 5Alanyaspor2339
 • 6Fenerbahçe2338
 • 7Beşiktaş2337
 • 8Göztepe2234
 • 9Gaziantep FK2331
 • 10Gençlerbirliği2327
 • 11Antalyaspor2325
 • 12Yeni Malatyaspor2224
 • 13Denizlispor2324
 • 14Çaykur Rizespor2224
 • 15Konyaspor2321
 • 16MKE Ankaragücü2320
 • 17Kasımpaşa2319
 • 18Kayserispor2316
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA