ÖMER FARUK KOTAY
ÖMER FARUK KOTAY
Giriş Tarihi : 17-12-2019 11:55

ÇAYLAAR!

Evet, yine demli, tavşankanı denilebilecek çayımı aldım bilgisayarın başına oturdum yazmaktayım.

Tıpkı Türk Kahvesinin yerini ayrı tutuğum gibi çayın da yerini her daim ayrı tutmaktayım. Zengin fakir, genç yaşlı, çoluk çocuk demeden taraflı tarafsız herkesin tükettiği bir içecek olan çayın yeri bende de sizler gibi apayrı.

Öyle ki” İnsan vücudunun 100 de 75 i suysa eğer benim ki çay suyudur. Diyebilirim.

Toplumumuzda on kişiden dokuzunun da böyle düşünerek böyle bir cevap vereceğine eminim.

Tıpkı kendim gibi daha birçok çay tiryakisi bulabilirim. İnce belli bardakta şöyle tavşankanı demli bir çaya hayır diyebilecek misiniz?

Can sıkılır hadi demli bir çay çek!

Denir, Keyifli bir an olur hadi bir demli çay daha çek!

Denir, Kalabalık arkadaş ortamında hadi bir çay çek! Denir.

Denir denir hemen hemen her daim o cümle kuruluverir.

Yazının başında da söylediğim gibi Zengini fakiri, genci yaşlısı, çoluğu çocuğu, fark etmez çay herkesçe her şartta toplumumuzun her kesimince arzu edilip içilebilir.

Kalabalık bir oltamdaysanız arkadaşlarla oturuyorsanız muhabbete girilmeden çaylar söyleniverir. Çünkü herkeste bilir çayla birlikte muhabbet birden koyulaşıverir. Çayın sıcağı yüreklerdeki samimiyeti ortaya çıkarıverir. Bu beki de benim yazabiliyor olmamın da sebeplerindendir.

Çay yüreğimizi ısıtıverdikçe samimiyetimiz ortaya çıkmış cümleler halinde ağzımızdan, yüreğimizden dökülüvermiştir. Bir bardak tavşankanı demli çay eşliğinde düşüncelerimiz demini alıvermiştir. Yazılarımın % 80 ninin çay eşliğinde ortaya çıktığını yeri gelmişken itiraf etmeliyim. Aha! Sırrı çözüldü çayın demine vurup vurup yazıyormuş diyecekler şimdi gerçekten de öyle. Anlayacağınız bir bardak çay sıcaklığı yüreğimizin kilidini çözdü a dostlar.

Haydi bakalım Çocuklar Duymasın dizisindeki çaycı Hüseyin Abimizin de dediği gibi çaylaar! Gelsin. Bu sefer ki çaylar geride bıraktığımız 15 Aralık Dünya çay Gününü kutlamak adına gelsin.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA