ÖMER FARUK KOTAY
ÖMER FARUK KOTAY
Giriş Tarihi : 11-02-2020 10:51

1+1=1

Yine geldi çattı 14 Şubat.

Sevgililer günüymüş güya!

Hemen hemen herkes aynı moda büründü bir anda.

24 saatliğine Romeo ve julieti oynamak mı haz veriyor acaba?

Güller, şatafat, şov, animasyon vay arkadaş!

Madem bu kadar cevher vardı da niye bugünü bekledin ey arkadaş!

Biriktirip biriktirip bir günde ve sadece ve sadece 24 saatliğine sevgi patlaması yaşamak da gerçekten çok enteresan, irdelenmesi gereken bir durum esasında. Aşk dediğin sevdiğini hediyelere boğmak mıdır? “Yoksa bir nefesi yarım yarım çekip bir nefeste iki kişiyi yaşatmak mıdır?” Sorusu daima aklıma takılır böyle zamanlarda. Bana sorarsanız 14 Şubat genelde dalga geçerler, makara konusu olurum diye bir kere sevdiğinin gözlerinin içine sevgi ile bakamamış, korkmuş insanların hazır kendisini tabiri caiz ise ”Hanım köylü” diye yargılamayacakları makara dalga konusu etmeyecekleri bir zaman bulup fırsat bu fırsat deyip sevdiğinin gözlerinin içine baktığı kısacık geçici zaman dilimidir.

Bu geçerken uğradım demekle eş değerdir. Fırsatım varken kimse ayıplamayıp yargılamıyorken hazır makara, dalga konusu da olmuyorken 24 saatliğine de olsa uğradım ”demenin münasip bir yoludur.

Ne büyük lütuf dimi ama!

Takdire şayan! Oysa tutuştuğu eli sıkıca tutan, birbirlerini susarak ta anlayan, birbirlerini sustuklarıyla da seven insanlara, aşkı sevgiyi 724 yaşayanlara her gün yeni bir 14 Şubat yeni bir Sevgililer Günü aslında. Yağmurda el ele yürümek mesela, karşılıklı oturup çay kahve eşliğinde sakince birbirini dinleyebilmek, dertleşebilmek tıpkı normal bir arkadaşmışçasına, şiir yazmadan veya okumadan da bir şiir gibi birbirine bakabilmek her defasında ilk günkü tutku ve heyecanla, hayatı bir takım oyunu gibi görüp iki kişinin eksiklerini birbiriyle kapatması birbirini tamamlaması bir artı birin eşittir bir etmesi ilişkilerin, sevginin temelidir bir defa.

Yoksa 14 Şubat Sevgiler Günü ile yılda bir defa jestler, müzikler, güzel tozpembe bir tablo işin tıraş kısmıdır bu saydıklarıma bakılınca.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA