GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-01-2020 10:55   Güncelleme : 31-01-2020 11:48

MERALAR İHALE EDİLİYOR

MERALAR İHALE EDİLİYOR

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin yaptığı yazılı basın açıklamasında şu bilgilendirmede bulundu:  İlimizdeki yaylaklar, göçerlere 2020 yılı otlatma dönemi için 4342 Sayılı Mera Kanunu’nun 12 inci maddesi ile ilgili Yönetmeliğin 13. maddesi, 2886 Devlet İhale Kanununun 51/g maddesine göre Pazarlık Usulü ile Müdürlüğümüzde 26 Şubat 2020 tarih ve saat 09.30 ‘da ihale edilecektir.

Göçerlerin kiralamak istedikleri yaylaklar için ihale tarihinden önceki gün olan 25 Şubat 2020 günü mesai saati bitimine kadar aşağıda açıklanan belgelerle birlikte İl Mera Komisyonuna müracaat etmeleri gerekmektedir. İhaleye çıkartılacak yaylakların listesi ve muhammen bedelleri, müdürlüğümüzün web sayfasından ve ilan panosundan öğrenilebilir.

İstenilen belgeler: A ) Talep dilekçesi B ) Otlatılacak hayvan cinsi ve miktarını gösterir belge ( Bağlı bulunduğu İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden alınacaktır. Bu belge, ibraz edilen hayvanların ihale tarihinden önceki altı ay süresince göçerin işletmesinde olduğunu göstermesi gerekmektedir.) C ) Geçici teminat makbuzu ( Muhammen bedelin % 25’i ) D ) İki adet vesikalık fotoğraf   E ) Birlikte kiralanacak yaylaklarda diğer hayvan sahiplerinden de aynı evraklar istenecektir.   F ) Çobanı olanların, çobanının kimlik fotokopisi  G) Ortak kiralayacaklar için ortaklık beyannamesi  H) Nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA