MAGAZİN
Giriş Tarihi : 08-10-2019 11:02

KAYSERİ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ MEZUNLARI (KEEM 38) ÖĞRETMEN EVİNDE BULUŞTULAR

KAYSERİ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ MEZUNLARI (KEEM 38) ÖĞRETMEN EVİNDE BULUŞTULAR

Kısa adı KEEM 38 olan Kayseri Eğitim Enstitüsü Mezunları mezuniyetlerinden 40 yıl sonra "Öğretmenler Günü" dolayısıyla ilk kez öğretmen evinde bir araya gelerek, hasret giderip eski günlere döndüler, üyelerine nostaljik saatler yaşattılar.

Toplantıda bir konuşma yapan Kayseri Eğitim Enstitüsü eski hocalarından öğretmen Mustafa Öztürk "Öğretmenlerin sorunlarının ve sorumluluklarının belli bir süreyle sınırlı olmadığını, öğretmenin ülkesine ve insanına karşı hayatının sonuna kadar mesuliyetleri var olacaktır" dedi açılış konuşmasında. Yapılan diğer konuşmalar da da Türkiye’nin eğitim sorunu ile eğitim işçisi öğretmenlerimizin, hocalarımızın yaptıkları hizmetlerle katlandıkları fedakarlıklarla vatanseverliklerine vurgu yapıldı öğretmen evindeki buluşmada.

Program sunuculuğunu keem grup yöneticisi Ülker Kılıç Yıldız' ın yaptığı Kayseri Öğretmen evindeki buluşmanın grup yöneticiliğini Fatma Mazmanoğlu İlhan, Ülker Kılıç Yıldız, Osman Fide ve Mustafa Altun deruhte ettiler. Program tertip  komitesi ise Fatma Mazmanoğlu İlhan, Ülker Kılıç Yıldız, Osman Fide, Mustafa Altun ve Yunus Oğuz'dan oluştu.

Çeşitli kurum ve kuruluşların çelenk gönderdiği Kayseri Eğitim Enstitüsü Mezunları (Keem 38) buluşmasının amacı toplantıya katılanlara dağıtılan grup bildirisinde şöyle özetlendi: " Grubun oluşumunda dönem arkadaşlarımızla  buluşup, hasret giderme, dertleşme, iletişim kurma, haberleşme ve  idealist çöküşten kurtuluşa giden yolda milli eğitimde gönül birlikteliği içerisinde olmayı amaç edindik. Grubun yaşaması hepimizin, Keem 38 üyelerinin gayretine bağlı olacaktır. BİRİMİZ HEPİMİZ, HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN dir ilkesi ilkemizdir. Grup  önce sınıf, sonra dönem daha sonra KAYSERİ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ MEZUNLARI' nı (Google adresi: keem 38) üye kabul etmektedir.

Üyelik facebook üzerinden istek, davet, ekleme yolu ile GRUP SORULARININ CEVAPLANMASI üzerine kabul edilmekte olup, diğer istekler geri çevrilmektedir. Grup üyesi şu an itibariyle 237 kişidir." şeklinde özetlendi.

Kayseri Eğitim Enstitüsü Mezunları (Keem 38) buluşmasında öğretmen evinde yemek verildi, çaylar içilip konser  verildi, şiirler okundu konuşmalar yapıldı, en önemlisi 40 yıllık arkadaşlar arası hasretler bol bol sohbet edilerek giderildi. İlk defa tertiplenen bu buluşmanın sürekli tekrarlanması temennileri dile getirildi ve Kur an ı Kerim okunarak buluşma sonlandırıldı. HABER İHSAN GÖRÜCÜ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA