MAGAZİN
Giriş Tarihi : 11-10-2019 15:10

DÜNYA MİMARLIK GÜNÜ VE MİMARLIK HAFTASI  KUTLANDI

DÜNYA MİMARLIK GÜNÜ VE MİMARLIK HAFTASI  KUTLANDI

Mimarlar Odası Kayseri Şubesi 14.Dönem Yönetim Kurulu yazılı bir açıklama yaparak Dünya Mimarlık Günü ve Mimarlık Haftası ile ilgili şu değerlendirmede bulundu:

Her yıl ekim ayının ilk pazartesi günü mimarlık günü, o hafta ise mimarlık haftası olarak kutlanarak; çeşitli etkinlikler ile mimarlığın toplumun gündemine getirilmesi ve farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır.

Bu yıl ise dünyada ve ülkemizde, insanın en temel ihtiyacı olan; sağlıklı ve düzenli bir çevrede barınma ihtiyacına dikkat çekmek için “Mimarlık… herkes için konut” teması altında kutlanmaktadır.

Bütün yerleşmelerin fiziksel ortamını oluşturan yapı üretimi ve mekân tasarımı etkinliği olan mimarlık; yalnızca “üretim süreci” ile sınırlı değil, aynı zamanda taşıdığı toplumsal sorumluluk nedeniyle evrensel değerleri bağlamında insancıl ve yaşam hakkına saygılıdır. Bizler bu bilinç doğrultusunda gerek yerel yönetimlerle gerekse sektörün önde gelen aktörleriyle konuya dair gerekli iyileştirmelerin yapılması için çalışmalar yapmaktayız.

Bu sene de her yıl olduğu gibi kentin tanıtımı ve mimarlık camiasının gelişmesi amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledik. Prof. Dr. Arda İnceoğlu, Eren Onur, Sıddık Güvendi, Murat Sönmez, Ömer Selçuk Baz, Nihat Eyce gibi ülke çapında ün kazanmış birçok mimarı şehrimizde ağırladık. Öğrenciler için atölyeler düzenledik akabinde meslektaşlarımıza yönelik güncel mimarlık sorunlarını tartıştığımız çalıştaylar yaptık.

Mimarlar Odası Kayseri Şubesi olarak kentin gelişmesinde ve kentlinin yaşam koşullarının iyileştirmesinde en önemli faktörlerden olan mimarlık mesleğinin korunması adına çalışmalar sürdürmeye, meslektaşlarımızın haklarını korumaya devam edeceğiz. Tüm meslektaşlarımızın ve mimarlık öğrencilerinin Dünya Mimarlık Günü ve Mimarlık Haftası kutlu olsun. (Kurum Haber)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA